Okolica

Przyciągający turystów zachwycającym położeniem trójgwiazdkowy obiekt wypoczynkowy to idealne miejsce na wypoczynek. Luksusowy hotel nad Jeziorem Nidzkim stanowi warty uwagi punkt na mapie turystycznej Polski. Odwiedzający go Goście doceniają możliwość wypoczynku przy niezwykłej bliskości przyrody i w otoczeniu malowniczych krajobrazów.

Serdecznie zachęcamy Państwa do obejrzenia najciekawszych atrakcji turystycznych znajdujących się w bliskiej odległości od miejscowości Ruciane-Nida:

Leśniczówka Gałczyńskiego w Praniu
Obiekt pobudowany w 1880 roku przeszedł do historii regionu dzięki niezwykłemu zamiłowaniu do tego miejsca Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Poeta bywał tu z żoną bardzo często w latach 1950 – 1953, aż do nagłej śmierci ukochanej.

Klasztor Staroobrzędowców (Starowierców) w Wojnowie
Zabudowa powstała w latach 50-tych XIX wieku, gdy nad Jeziorem Duś zaczęli pojawiać się wyznawcy odłamu prawosławia. We wnętrzu obiektu można podziwiać unikalne ikony.

Cerkiew Prawosławna w Wojnowie
Drewniany budynek z lat 20-tych XX stulecia. Obiekt został pobudowany na wzór rosyjskich cerkwi z okolic Tweru.

Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie
Umiejscowiony na terenie Mazurskiego Parku Krajobrazowego na śródleśnych łąkach, które zapewniają doskonałe warunki do bytowania dzikich zwierząt. Na powierzchni około 100 hektarów obecnych jest wiele ginących i zagrożonych gatunków.

Stację Badawczą PAN w Popielnie
Placówka Polskiej Akademii Nauk powołana ponad czterdzieści lat temu. Fundamentalnym założeniem było dążenie do wzbogacenia oraz ratowania krajowych zasobów przyrodniczych. Słynie z programu znanej szeroko w kraju i za granicą hodowli wolnej konika polskiego.

Śluzę Guzianka
Główny węzeł komunikacyjny między Jeziorem Beładny a Guzianką Małą oraz Jeziorem Nidzkim. Stanowi kompensację ponad 2-metrowej różnicy poziomów wody. To jeden z istotnych punktów łączących się w szlak Wielkich Jezior Mazurskich. Obiekt działa nieprzerwanie od ponad 100 lat!

Szlak kajakowy na rzece Krutyń
Wyjątkowy ciąg komunikacyjny wykorzystywany głównie do celów turystycznych i rekreacyjnych. Niewielki prąd i poziom wody w rzece pozwalają na bezpieczny spływ nawet dla osób niedoświadczonych w kajakarstwie.

Pragnąc ułatwić naszym Gościom zwiedzanie okolic wypożyczamy rowery górskie, łódki wiosłowe i kajaki. Nadbrzeże zostało przystosowane do postoju jachtu, a nawet statków pasażerskich.

Newsletter

Najnowsze ofery, najciekawsze wiadomości. Zapisz się do naszego newslettera aby otrzymywać informacje z Hotelu *** NIDZKI Ruciane-Nida.


Hotel *** NIDZKI

ul. Nadbrzeżna 1
12-220 Ruciane-Nida
+48 87 423 64 01
Dołącz do nas!

Zapytanie rezerwacyjne