REZERWACJA

Zarezerwuj miejsce!

Hotel Nidzki
czynny cały rok
Ośrodek wczasowy Nidzki
zapraszamy od początku maja
do końca września

ATRAKCJE

***

Okolica

Bliskość przyrody i malownicze krajobrazy sprawiają, że Hotel Nidzki & Ośrodek Wypoczynkowy Nidzki to idealne miejsce na wypoczynek. Położony nad Jeziorem Nidzkim hotel stanowi warty uwagi punkt na mapie turystycznej Polski. Odwiedzający go goście doceniają wypoczynek w najbliższym sąsiedztwie jeziora, ale także możliwość uprawiania wielu dyscyplin sportowych, o każdej porze roku. Okolica obfituje także w zabytki i miejsca, które z pewnością zainteresują nie tylko miłośników historii.

Leśniczówka Gałczyńskiego w Praniu

Obiekt pobudowany w 1880 roku przeszedł do historii regionu dzięki niezwykłemu zamiłowaniu do tego miejsca Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Poeta bywał tu z żoną bardzo często w latach 1950 - 1953, aż do nagłej śmierci ukochanej.


Klasztor Staroobrzędowców (Starowierców) w Wojnowie

Zabudowa powstała w latach 50-tych XIX wieku, gdy nad Jeziorem Duś zaczęli pojawiać się wyznawcy odłamu prawosławia. We wnętrzu obiektu można podziwiać unikalne ikony.


Cerkiew Prawosławna w Wojnowie

Drewniany budynek z lat 20-tych XX stulecia. Obiekt został pobudowany na wzór rosyjskich cerkwi z okolic Tweru.

Park Dzikich Zwierzątw Kadzidłowie

Umiejscowiony na terenie Mazurskiego Parku Krajobrazowego na śródleśnych łąkach, które zapewniają doskonałe warunki do bytowania dzikich zwierząt. Na powierzchni około 100 hektarów obecnych jest wiele ginących i zagrożonych gatunków.


Stacja Badawcza PANw Popielnie

Placówka Polskiej Akademii Nauk powołana ponad czterdzieści lat temu. Fundamentalnym założeniem było dążenie do wzbogacenia oraz ratowania krajowych zasobów przyrodniczych. Słynie z programu znanej szeroko w kraju i za granicą hodowli wolnej konika polskiego.


Śluza Guzianka

Główny węzeł komunikacyjny między Jeziorem Beładny a Guzianką Małą oraz Jeziorem Nidzkim. Stanowi kompensację ponad 2-metrowej różnicy poziomów wody. To jeden z istotnych punktów łączących się w szlak Wielkich Jezior Mazurskich. Obiekt działa nieprzerwanie od ponad 100 lat!